Prodejní dotazy
Produkt VR Vitalis prozatím neprodáváme k domácímu užití napřímo. Můžete vyzkoušet půjčení přes našeho partnera Invira, který vás s produktem seznámí detailně a zapůjčí vám VR headset.
Rozhodně. Můžete si pořídit třeba i jeden jediný modul na dobu, která vám vyhovuje. A navíc, každé 3 měsíce můžete moduly obměnit.
Samozřejmě, můžete využít naši službu nastavení VR brýlí i zobrazovacího zařízení. Samozřejmostí je zaškolení i pomoc s implementací. Nabízíme i SLA.
Uživatelské dotazy
V případě tabletu nebo mobilu zkontrolujte, zda jsou VR brýle a zobrazovací zařízení na stejné wi-fi. V případě dalších potíží můžete využít návody Meta.
Moduly jsou připravovány týmem odborníků jako univerzální pro použití v různých rehabilitačních scénářích. Protože nezáleží vždy jen na diagnóze, ale hlavně na individuálním stavu pacienta a také jeho preferencích. Proto doporučujeme, aby moduly do cvičebního plánu stavěl vždy fyzioterapeut či lékař.
Při aktivním užívání vydrží brýle asi 2,5 hodiny. Lze pořídit externí baterii, která prodlouží nabití o 2 až 3 hodiny. Ovladače používají alkalické AA baterie a vydrží poměrně dlouho (v řádů týdnů až měsíců).
To určitě není problém. Dáme vám k dispozici dokonce i podrobné návody.
Je nutné mít VR headset Oculus Quest 2, k dispozici wi-fi připojení a pokud chcete využívat vysílání na zobrazovací zařízení, pak také zobrazovací zařízení (tablet, chytrý telefon, počítač nebo TV). A samozřejmě zakoupenou licenci na VR Vitalis.
Hodně záleží na jednotlivých modulech. Optimální volná plocha je 3 x 3 metry. VR Brýle zvládnout až 15 x 15 metrů, což se využívá především u procvičování dolních končetin. Pro pacienty, kteří cvičí v sedě či vleže, stačí samozřejmě menší prostor, na rozpětí horních končetin. Jen je důležité vždy zkontrolovat, že ve cvičném prostoru nejsou žádné překážky, o které by mohl pacient zakopnout nebo se zranit.
Pro první cvičení doporučujeme 5 minut a potom postupně prodlužovat. Maximální doba cvičení by neměla přesáhnout okolo 30–40 minut. Hodně záleží na kondici pacienta a jak virtuální realitu zvládá.
Nevolnost může mít několik důvodů – pacient není dostatečně přivyklý, v místnosti je příliš teplo, využívá modul, kde se posun ve skutečném světě nerovná posunu ve virtuální realitě. První pomoc je zavřít oči, případně sundat co nejrychleji brýle. V případě, že je využíván modul pro nechodící pacienty, který stimuluje zrcadlové neurony, můžeme preventivně nabídnout třeba zázvorové lízátko, které potlačuje nevolnosti. Důležité je zvykat pacienty postupně. Mozek si na virtuální realitu velmi rychle přivykne a zpravidla při 3. použití již pacienti necítí žádný nekomfort. Rozhodně se nesnažte pacienta přemluvit k pokračování, když se necítí dobře.
Nejjednodušší způsob je po každém použití otřít části brýlí, které se dotýkají obličeje, a ovladače dezinfekčním ubrouskem. Je důležité používat silikonový kryt na obličejovou část, který se dobře dezinfikuje (na rozdíl o pěnových).
Kontaktujte nás
Zaujala vás naše aplikace? Máte k ní nějaké otázky? Rádi je zodpovíme, ozvěte se nám.