
Spousta lidí využívá umělou inteligenci v robotech, automobilech i na internetu, vylepšují si s ní třeba své snímky v mobilu. Virtuální realitu zase využívají především k výletům do virtuálního světa, tedy pro zábavu a ukrácení času.
PřečístSpojujeme rehabilitační péči s unikátními možnostmi virtuální reality
Nedostatek odborníků a dlouhé čekací lhůty. Taková je běžná situace u rehabilitací. Přitom právě včasné a pravidelné cvičení je klíčové pro pokroky v léčbě pacientů. Osobní zkušenosti s touto problematikou nás přiměly k vyvinutí naší aplikace. Cílem není nahradit rehabilitační pracovníky, zato jim výrazně ulehčit práci.
VR Vitalis® Pro je inovativní aplikace, která je certifikovaná jako zdravotnický prostředek a je speciálně navržená s ohledem na potřeby profesionálních rehabilitačních oddělení. Jedná se o spojení rehabilitační péče s revolučními možnostmi virtuální reality, které přináší kvalitní zdravotnickou péči a efektivní provoz rehabilitačního oddělení.
Jsme tým lidí, který spojuje nadšení pro zdraví, technologie a inovace
Jana má ve firmě na starosti strategii a definování produktů. Je zakladatelkou a také hlavním inovátorem.
Marie je hlavní manažerka firmy. Na jejích bedrech spočívá vedení týmu, řízení projektů i kvality, která je pro náš produkt zásadní.
Jirka je zkušený vývojář a investigátor v IT. U nás má na starosti kvalitu naší aplikace, IT inovace, ale třeba i kyberbezpečnost.
Marťa je asistentkou společnosti, naší pravou rukou a trpělivou vykonavatelkou té hromady úkolů, kterou tady máme.
Lukáš má na starosti implementaci u klientů od A až po Z. Od přípravy HW, po zaškolení klientů (ale třeba i kolegů), komunikaci s dodavateli apod.
Katka je součástí Customer Care týmu, jejími hlavními úkoly je zaškolovat, implementovat, komunikovat, uklidňovat a pozitivně nalaďovat naše stávající klienty.
Verča je na pozici, která není vůbec jednoduchá. Má na starosti výběrová řízení u našich klientů, ale také vědecko-výzkumné projekty.
Lukáš je šéf vývojářů. Sám se zaměřuje na Unity, tedy přímo vývoj ve VR. Ale pod palcem má i další grafiky, developery a kolegy, kteří se nám starají o administraci.
Honza je náš hlavní produktový designer. Připravuje vzhled aplikace včetně uživatelského rozhraní. To aby vše hezky vypadalo i dobře se používalo.
Vašek se stará, ať máme všechno pěkné. Modeluje a navrhuje prostředí i různé prvky do cvičení. Občas mu svými požadavky dáme zabrat.
Martin se věnuje hlavně webové části aplikace a tou je administrace. Navrhuje, diskutuje, programuje, připravuje a trpělivě vysvětluje.
Martin má na starosti komunikaci s klienty. Je jejich kontaktní osobou a oporou při analýze potřeb i seznamování s VR Vitalis®.
Lukáš je obchodní posilou pro jižní Čechy i jižní Moravu. Ale zavítá i do těch západních či středních Čech, prostě, kde klient potřebuje.
Lenka je našim obchodníkem pro severní s střední Čechy (a v případě potřeby i dále). Získává, pečuje, přesvědčuje, ukazuje produkt a komunikuje se zákazníky.
Hana je specialistka zahraničního obchodu a naše pravá ruka. Ohromně nám pomáhá v operativě i komunikaci s klienty.
VR Vitalis® Pro vyvíjíme v úzké spolupráci
s předními odborníky
Michal je zkušený neurochirurg. Zkušenosti má také z lázeňské péče, vedl krajskou nemocnici nebo ústav rehabilitací. Nyní je vedoucí centra pro umělou inteligenci, VR a telemedicínu LF OSU a své zkušenosti úročí i jako náš medicínský expert.
Marcela je zkušená ergoterapeutka, která předává své zkušenosti i studentům. Velmi nám pomáhá s nastavováním produktu i jeho testováním a vedením odborných studií.
Šárka je rehabilitační lékařka a primářka Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava. Vede tým fyzioterapeutů, kteří pro nás navrhují a testují cvičicí moduly.
Štefan je neurochirurg a ve FNO vede také projekt LERCO, jehož cílem je propojit oblast základního výzkumu, aplikovaného výzkumu a oblast komercializace vědeckých výstupů. Je naším hlavním expertem na aplikaci pro awake operace.
Roman je ředitel Ústavu informatiky a umělé inteligence na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a velký odborník na nové technologie.
Marie je klinická logopedka s velkými zkušenostmi. V projektu nám pomáhá především s modulem pro rozpoznávání a testování řečových poruch, například u awake operací.
Renáta je fyzioterapeutka, která pracuje na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava se zkušenostmi z ambulantní i lůžkové sféry. Společně s ostatními z pracoviště spoluvytvářela v rámci projektu návrhy a popisy cvičení a podílela se na korekci vyhotovených modulů ve VR, jejich využití a ověřování v praxi, především u pacientů v subakutním stádiu s přesahem do ambulantní složky.
Irena pracuje rovněž jako fyzioterapeutka na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava. Své zkušenosti z ambulantní a lůžkové praxe zúročila společně s ostatními z pracoviště v rámci projektu při navrhování, popisech cvičení a korekci nových modulů ve VR. Tyto dále začleňuje do terapie pacientů a zjišťuje tak jejich efekt. Je zapojena zejména do tvorby a ověřování modulů v akutní fázi rehabilitace.
Kristýna je další zkušenou fyzioterapeutkou z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava s praxí v ambulantním a lůžkovém provozu. V projektovém týmu spolupracovala na vytváření návrhů, popisech cvičení a úpravách vypracovaných modulů ve VR. Kristýna se podílí větší měrou především na provádění testování pacientů, kteří procházejí rehabilitačním cvičením v prostředí VR.
Jana vede tým fyzioterapeutů a ergoterapeutů, kteří společně s námi navrhují a testují cvičící moduly pro pacienty.
Michaela se věnuje cvičení pacientů ve virtuální realitě na oddělení léčebné rehabilitace. Pomáhá nám navrhovat a verifikovat účinnost rehabilitačních modulů.
Aneta s námi začala spolupracovat již za studií. Nyní pracuje jako fyzioterapeutka v brněnské nemocnici. Pomáhá nám především při instruktáži klientů, zpracování podkladů pro studie apod. Má velký dar trpělivosti i při fyzioterapeutické práci s dětmi.
Články různých médií, které nám dělají radost
Spousta lidí využívá umělou inteligenci v robotech, automobilech i na internetu, vylepšují si s ní třeba své snímky v mobilu. Virtuální realitu zase využívají především k výletům do virtuálního světa, tedy pro zábavu a ukrácení času.
PřečístVyužití umělé inteligence při čtení rentgenových snímků zachytí o 30 procent více nálezů. AI jako „třetí oko lékařů“ využívají všechny krajem zřizované nemocnice. Moravskoslezský kraj je tak první region, který AI využívá plošně. Další moderní vychytávkou, díky které se zvyšuje kvalita péče o pacienty, je virtuální realita, která je užitečná hlavně při rehabilitaci.
PřečístV Ostravě mají klienti domovů pro seniory nově možnost zlepšit svou kondici prostřednictvím virtuální reality.
PřečístZačátkem tohoto roku se RBP, zdravotní pojišťovna rozhodla spustit unikátní projekt v oblasti virtuální reality v rehabilitaci.
PřečístKlienti ostravských domovů pro seniory mají možnost využívat nejnovější technologie pro zlepšení jejich fyzické, ale také i mentální kondice.
PřečístZačátkem tohoto roku se RBP, zdravotní pojišťovna rozhodla spustit unikátní projekt v oblasti virtuální reality v rehabilitaci.
PřečístVR Vitalis® pomáhá pacientům s rehabilitací tělesnou i duševní
PřečístVirtuální realita je výrazně zkrátí a pomůže i s operací mozku
PřečístOstravský startup VR Vitalis přináší originální nápad do zdravotnictví.
PřečístPacienti mohou rehabilitovat i s pomocí virtuální reality
PřečístZdravotnická síť AGEL testuje novinku v rehabilitaci.
PřečístVirtuální realita pomáhá s rehabilitacemi lidem v každém věku
PřečístVirtuální realitu využívá v rehabilitaci i péči o psychiku. Český startup získal 15 milionů.
PřečístVirtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí.
PřečístSvětová novinka, český patent: Vodíková virtuální realita.
PřečístLaboratoř Nadace Vodafone podporuje náš projekt VR AWAKE.
PřečístStartup VR Vitalis již pomáhá pacientům s rehabilitacemi a rozkračuje se za hranice.
PřečístRozhovor o rehabilitačním cvičení ve virtuální realitě.
PřečístRozhovor o možnostech, které nám nové technologie nabízejí jak ve vzdělávání mediků, tak zkušených lékařů nebo při rehabilitaci pacientů.
PřečístPaměť, soustředění, logické myšlení, prostorová orientace. To vše můžeme vylepšovat díky kognitivní rehabilitaci.
PřečístRehabilitace z pohodlí domova
PřečístNápad ostravské firmy mění svět rehabilitací. Přesouvají se do virtuální reality
PřečístRehabilitace ve vesmíru? VR Vitalis učí pacienty cvičit ve virtuální realitě
PřečístRehabilitace ve VR pomůže lidem po úrazu či mozkové příhodě. „Čekací lhůty se extrémně zkrátí,“ říká zakladatelka VR Vitalis
PřečístSociální startup roku VR Vitalis expanduje. Chce pomáhat nejen ve fyzioterapii
PřečístJak vypadá rehabilitace budoucnosti? Cvičení ve virtuální realitě pomůže vozíčkářům i lidem po úrazu
PřečístLázně Darkov začnou rehabilitovat své pacienty i ve virtuální realitě
Přečíst„Mozek pacienta dokážeme oblbnout.“ Ostravská firma vyvíjí virtuální rehabilitaci
PřečístOstravský startup vyvíjí virtuální realitu pro výrobní firmy. Nová technologie pomáhá i personalistům
PřečístZaujala vás naše aplikace? Máte k ní nějaké otázky? Rádi je zodpovíme, ozvěte se nám.
Objevili jste v naší aplikaci nějakou neobvyklou situaci? Vyplňte prosím tento formulář a pomozte nám zlepšit naše služby.